Обережно - ГРИП
Спалахи грипу - явише небезпечне. І небезпечне воно в першу чергу тим, що хворі звертаються до лікарів надто пізно, думаючи, що підхопили звичайну застуду.
Насправді ж грип значно небезпечніший від застуди. Особливо небезпечним грип є для дітей, вагітних та породіль, людей, старших 65 років, людей з хронічними захворюваннями. У цієї групи ризику грип суттєво знижує шанси видужати без небезпечних ускладнень, а часто – і вижити.
Можливо, вирішенням проблеми, пов'язаної з цією небезпечною хворобою, вирішило б щеплення, та серед наших співгромадян побутує хибна думка, що внаслідок прививки можна заразитися вірусом грипу. Проте це не є правдою. Для щеплення від грипу використовують вакцини, що містять інактивований штам вірусу грипу, який жодним чином не може передавати інфекцію. Насправді, щорічна вакцинація від грипу – надійний спосіб зменшити ризик захворіти та уникнути серйозних ускладнень після хвороби.
Дехто думає, що від хвороби його захистить сила вітаміну С. Лимони, часник та цибуля окрім того, що не дуже допомагають, то ще й можуть призвести до проблем з шлунково-кишковим трактом.
Неможливо захворіти на грип, якщо вийти на мороз без верхнього одягу, або сидячи на протязі. Грип - це вірусне захворювання. Звісно, що переохолоджуватися не варто. Але холодна погода не передає вірус грипу сама по собі.
Також необхідно пам'ятати, що грип не можна лікувати антибіотиками, оскільки це вірусне захворювання. Антибіотики діють лише на бактерії та певні мікроорганізми, але не вражають віруси.
Врешті у МОЗ рекомендують при симптомах грипу – різкому підвищенні температури (більше 38 градусів), головному болі, болі у м’язах, горлі, кашлі та нежиті – не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря.