Попередження насильства у громаді

Що таке кібербулінг?

Кібербулінг – це булінг із застосуванням цифрових технологій. Він може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах. Це неодноразова поведінка, спрямована на залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований. Приклади включають:

13:49 03.01.2024

БУЛІНГ

ЩО ЦЕ ТАКЕ: свідома агресивна поведінка однієї дитини (групи підлітків/вчителів) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним та/або психологічним тиском.

12:57 18.12.2023

КЛЕРИКАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО

ЩО ЦЕ ТАКЕ: форма насильства, інструментами якого слугують релігійні догми та церковні настанови. Може вчинятись не тільки з боку церковного апарату, а й різних клерикальних політичних та громадських організацій, в тому числі молодіжних та жіночих.

12:54 18.12.2023

РЕПРОДУКТИВНЕ НАСИЛЬСТВО

ЩО ЦЕ ТАКЕ: форма домашнього та/або сексуального насильства, яка направлена на обмеження репродуктивних прав та свобод жінки.

12:48 18.12.2023

ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО

ЩО ЦЕ ТАКЕ:  порушення фізичної недоторканності іншої людини з метою приниження і заподіяння їй болю та страждань. Може призвести до фізичних травм, в деяких випадках створює загрозу життю.

12:42 18.12.2023

ЕКОНОМІЧНЕ НАСИЛЬСТВО

ЩО ЦЕ ТАКЕ: контроль над використанням вашого та/або спільного грошового бюджету й інших матеріальних ресурсів. Неможливість самостійно розпоряджатися своїми фінансами, повна чи часткова економічна залежність від партнера/ки (коли в парі працюють двоє, але грошима розпоряджається одна людина).

12:38 18.12.2023

СЕКСУАЛЬНІ ДОМАГАННЯ

ЩО ЦЕ ТАКЕ: залякування, знущання або примус сексуального характеру, обіцянки винагороди в обмін на сексуальні послуги та інші небажані усні або фізичні переслідування сексуального характеру (обійми, дотики, напад із метою зґвалтування).

12:33 18.12.2023

СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО

ЩО ЦЕ ТАКЕ: будь-який сексуальний акт, спроба його вчинення або інші дії, спрямовані щодо сексуальності людини з використанням примусу. Може бути здійснене в будь-якому місці будь-якою особою, незалежно від її взаємовідносин з жертвою.

12:28 18.12.2023

ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЬСТВО

ЩО ЦЕ ТАКЕ: форма насильства, яка характеризується постійним психологічним тиском. Може призводити до психологічної травми, у тому числі депресії, тривожного й посттравматичного стресового розладу. У деяких, особливо тяжких випадках — до самогубства.

12:22 18.12.2023