Області, що не використовують виділених коштів на ремонт доріг, будуть їх позбавлені

Дата: 22.06.2018 23:32

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян на розширеній нараді з відновлення автодоріг попередив керівників обласних державних адміністрацій про те, що Міністерство інфраструктури і Державне агентство автомобільних доріг ініціюватимуть перерозподіл коштів Державного дорожнього фонду між областями. Адже, попри те, що Державний дорожній фонд передбачає захищене фінансування дорожньої галузі в 2018 році на рівні 32 млрд гривень, частина областей не використовують цільових коштів .

"Ті області, які зривають або гальмують процес відновлення доріг і не використовують цільові кошти, будуть позбавлені цих надходжень. Гроші будуть передані в ті регіони, які хочуть і можуть ремонтувати дороги. І тоді нехай місцеві керівники виходять до людей і пояснюють, чому вони залишили область і людей без доріг", - повідомив Володимир Омелян.

"Децентралізацію "Укравтодору" ми також провели успішно. Разом із дорогами ми передали на обласний рівень значні кошти на їх ремонт і утримання. Але низка областей тримає гроші на рахунках, дороги не будуються. Така ситуація є ганебною. Це - персональна відповідальність керівництва областей та дорожніх служб у регіонах", - наголосив урядовець.

Омелян також висловив незадоволення тим, як у низці областей використовують кошти від митного експерименту.

"Житомирська, Київська, Миколаївська та Полтавська області навіть не погодили переліки об’єктів, які вони планують відремонтувати за кошти митного експерименту. Навіщо ми билися за кожну гривню на дороги, якщо місцева влада цим не користується?" - запитав міністр.