Національний банк України з 1 липня припинить карбувати "дрібні" монети

Дата: 29.06.2018 10:41

З 1 липня 2018 року в Україні, тобто Нацбанк України припиняє карбувати монети номіналом 1,2, 5 та 25 копійок. Водночас всі ці номінали розмінних монет і надалі будуть залишатись в обігу, проте в подальшому готівковий обіг не буде поповнюватись новими монетами зазначених номіналів, хоча вони будуть продовжувати виконувати функцію засобу платежу і одна грошова одиниця України гривня й надалі дорівнюватиме 100 копійкам. При готівкових розрахунках застосовуватиметься правило заокруглення загальних сум.

«Для спрощення розрахунків будуть встановлюватись правила заокруглення загальної суми покупки. Під час безготівкових розрахунків заокруглення не буде здійснюватись. Українці й надалі зможуть використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 копійок. Застосування правил заокруглення Національним банком погоджено з усіма державними органами», - наголосив Смолій.