В Україні заборонили вакцину «Пентаксим» через порушення вимог законодавства.

Дата: 30.08.2018 22:30

Зазначається, що під заборону Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками потрапив лікарський засіб виробництва «Санофі Пастер С.А.» . Постійна заборона введена через маркування іноземною мовою (російська), що порушує вимоги законодавства України.

Під тимчасову заборону також потрапила вода для ін’єкцій, серія №81009003, розчинник для парентерального застосування по 2 мл в ампулі; по 10 або 100 ампул в пачці; по 5 мл в ампулі; по 10 або 100 ампул в пачці; по 2 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері, по 2 блістери в пачці; по 5 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері, по 2 блістери Приватного акціонерного товариства «Лекхім – Харків», Україна. Тимчасова заборона введена через непередбачену побічну реакцію при застосуванні.

Як відомо, «Пентаксим» – це комбінована вакцина для профілактики 5 найбільш небезпечних дитячих захворювань. У неї входять вакцини дифтерії та правця адсорбована, коклюшу ацелюлярна, поліомієліту інактивована, інфекції, спричиненої Haemophilus influenzae тип b кон’юговані.