У Житомирській області проведуть осінню кампанію пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин
Згідно повідомлення прес-служби головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, на території області будуть проводитись заходи із переоральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків, оскільки лише така вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.
Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.
Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони).
Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт. Як пояснюють фахівці, чітко визначатиметься смуга, за якою летітиме літак.
Приманка безпечна для людей і тварин. Має вигляд невеликих брикетів сірувато-коричневого кольору, невеликого розміру із запахом м'ясо-кісткового борошна. В середині приманки є капсула із вакциною.
"Грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі такий брикетик," – розповіли у прес-службі Держпродспоживслужби. Звертаємось до мешканців області з розумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.
Колишній Малинський аеродром стане майданчиком для відправки трьох літаків з приманками по лісовим угіддям Житомирщини. Власне захід триватиме 10 польотних днів.