В Україні розробляють закон щодо захисту освітян
07 лютого відбулось засідання робочої групи з розробки законопроекту про статус педагогічного і науково-педагогічного працівника. Про це повідомили у Київській профспілці працівників освіти і науки.
«Така необхідність стала ще більш очевидною після низки нападів на педагогів, зокрема, жорстокого побиття батьком четвертокласника учителя фізкультури 157-го ліцею Ігоря Матвієнка, внаслідок чого він дістав серйозні травми, струс мозку і надрив легені», – наголосив Олександр Яцунь.
Він зазначив, що чинна 54-та стаття закону «Про освіту» містить декларативну норму про право педагогічних працівників на захист професійної честі та гідності, проте не передбачає дієвого механізму такого захисту.
«Все, що нам залишається, це звертатися до суду. Це єдиний визначений у законі механізм захисту учителя від поширення недостовірної інформації чи інших дій, які завдають шкоди його честі та діловій репутації. А як працює наша Феміда, усім відомо», – сказав голова столичної профспілки освітян.
Торік було ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».
«Проте жорстокі дії батьків учнів щодо учителів відповідно до цього документа не вважаються булінгом. Тому наша профспілка наполягає на внесенні змін до чинного законодавства», – каже Олександр Яцунь.
Після інциденту з побиттям Ігоря Матвієнка профспілка ухвалила відкриту заяву з вимогою забезпечити неупереджене розслідування цієї справи і захистити права освітян. У ній ідеться про те, що прогресуюча агресія щодо вчителів є наслідком падіння авторитету та престижності педагогічної професії в нашій країні, зростання відчуття безкарності, низького рівня правосвідомості, кризи цінностей.
«Вчителі не є обслуговуючим персоналом, а саме таке ставлення до них формується у нашому суспільстві», – вважає голова столичної профспілки освітян Олександр Яцунь.
Пропозиції щодо розроблення законопроекту можна надсилати на адресу org.kiev.profspilka@gmail.com.