Сьогодні ми вперше відзначаємо День батька

Дата: 16.06.2019 04:22

В Україні сьогодні вперше офіційно відзначається День батька. Свято було встановлено указом Президента «З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей...».

День батька в Україні - доволі молоде свято, проте у світі його відзначають вже пів століття.

З'явилося воно у США в 1910 році й відзначали його спочатку 19 червня. Ініціаторкою цього зворушливого родинного свята була жінка – місіс Додд з міста Спокан, штат Вашингтон. Таким чином вона хотіла висловити вдячність власному батьку Вільяму Смарту, який після смерті дружини, котра померла після шостих пологів, виховав самотужки шістьох дітей. Чоловік був ветераном громадянської війни, сім’я мешкала на фермі в Арканзасі.

У 1972 році День батька став національним святом, а відзначати його стали в третю неділю червня. День батька найбільш популярний в США, Великобританії, Нідерландах, Франції, Китаї. У деяких з них є традиція - на знак поваги і любові до батька приколювати троянду на сторону серця: червону - якщо тато живий, білу - якщо вже покинув цей світ.