Вишевицька об'єднана територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район

5 речей, які можуть зашкодити здоров’ю дитини

Дата: 22.03.2021 20:11
Кількість переглядів: 1248

     Дитинство — чудова пора, і батьки готові піти на все заради сміху і посмішки дитини. Однак у цій справі дуже легко перестаратися і нашкодити.

   Ми зібрали 5 речей, які приносять більше шкоди, ніж користі, і можуть призвести до непоправних наслідків.

Ходунки та стрибунки

    Доведено, що шкода від них переважує очікуваний позитивний ефект і вже призвела до їх заборони в Канаді:

-дитячий травматизм (понад 8 000 випадків на рік тільки в США);

-нерівномірне зміцнення м’язів, деформація стоп і ніг;

-викривлення хребта з-за великого навантаження (хребет у дітей до року ще не повністю сформований і не має потрібних вигинів);

-відстрочені самостійні рухові навички — немає стимулу до самостійного ходіння, не розвиваються почуття рівноваги та інстинкт самозбереження.

   Щоб мінімізувати шкоду, використовуйте ці пристосування під наглядом дорослих не більше 2 разів на день по 15 хвилин і тільки після того, як дитина навчилася вставати на ноги. Також не зайвою буде консультація ортопеда на виявлення протипоказань.

Фруктові соки та молоко

     Фруктові пастеризовані соки містять в собі мало вітамінів і велику кількість цукру, що призводить до проблем із зубами та ожиріння.

   Педіатри рекомендують свіжовичавлені соки дітям старше одного року і в обмеженій кількості. Пастеризовані соки краще замінити на свіжі фрукти.
   Незбиране коров’яче молоко містить мало заліза і набагато більшу кількість поживних речовин, ніж потрібно дитині. Все це призводить до навантаження на нирки, може провокувати розвиток анемії, алергії й дисбактеріоз.

  Коров’яче молоко можна давати дітям старше одного року та не більше 500 мл у день. Замініть молоко на продукти з високим вмістом кальцію (кисломолочні продукти, зелені овочі та фрукти) і вітаміну D (яйця, яловича печінка).

Яскраві іграшки

У дошкільному віці через іграшки діти пізнають світ і отримують соціальні установки. Іграшки з незвичайними квітами, електронними звуками та детальним проробленням деталей гальмують в дітей розвиток творчого мислення та негативно впливають на формування особистості: можливі появи спалахів агресії й безпричинних страхів, депресії в підлітковому віці.

Вибирайте іграшки спокійних кольорів і бажано з натуральних матеріалів — дерева і тканини. Пам’ятайте, що гра — це в першу чергу навчання, а не розвага, тому іграшки повинні бути наближені до реального життя.

Теплий одяг

Чим менша дитина, тим гірше у неї розвинена терморегуляція, тому вона швидше охолоджується і перегрівається. Перегрівання призводить до неврозів і небезпечне тепловим ударом.

    Занадто теплий одяг не дає організму виробити правильні захисні реакції на зміну погоди, що призводить до простудних захворювань та слабкого імунітету.

   Одяг має бути з натуральних, дихаючих тканин, і його має бути на один шар більше, ніж у дорослих. Дитині комфортно, якщо у неї теплі й сухі груди та живіт, рожеві й теплі ручки та ніжки.

Електронні гаджети


Синє світло, що дають сучасні LED-екрани, впливає на сітківку, що може призвести до дегенерації жовтої плями. З часом це загрожує сліпотою і катарактою.
При захопленні планшетами та смартфонами дитина не отримує достатньо стимулів від реального світу, немає розвитку сенсорики і дрібної моторики, відсутнє живе спілкування. Все це призводить до недостатнього розвитку лобової частки мозку, яка в тому числі відповідає за мову, індивідуальність, спілкування, прийняття рішень.
Обмежте використання пристроїв 1 годиною на день в денний час. Використовуйте планшети та смартфона тільки для розвивальних програм для дітей старше 2 років. Під час роботи з гаджетами дитина повинен спілкуватися з однолітками чи дорослими.

 

Моя дитина

За матеріалами: https://dytyna.blog/5-rechej-yaki-mozhut-zashkodyty-zdorovyu-dytyny/?fbclid=IwAR1Qp7DunqVXbzA5FU-7o_C9qav5HGTFc5uLD33dQ7NAtz3vhXCHSO3xKQg


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь