Керівникам закладів загальної середньої освіти

ЖИТОМИРСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ІНСТИТУТ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

* 10002,  м. Житомир,  вул. В.Бердичiвська  46/15,  тел./факс. (0412) 43-08-91,

р/р 35416001002607 в УДК у Житомирській обл.,  МФО 811039, ідентифікаційний код 02011284,

31.03.2021 року  № 121

Керівникам закладів загальної середньої освіти

Однією з новацій вступної кампанії 2021 року є написання абітурієнтами мотиваційного листа.

Просимо Вас проінформувати ваших учнів-випускників 11 класів про можливість отримання додаткових балів за написання мотиваційного листа. Метою запровадження мотиваційного листа є стимулювання випускників до відповідального вибору закладу освіти, спеціальності та освітньої програми.

Структура мотиваційного листа додається.

З повагою

Ректор інституту                (підпис існує)                            Віктор ШАТИЛО

Овчиннікова Н.П.

Структура оцінки мотиваційного листа

Мотиваційний лист складається із трьох частин: вступу, основної частини та висновку.

Мотиваційний лист має містити інформацію про адресата (назва закладу вищої освіти, прізвище та ініціали особи, якій адресується лист) та адресанта (прізвище, ім’я, по-батькові, адреса для кореспонденції та електронна адреса, номер телефону) — яка розташовується у правому верхньому куті листа.

Bcmyn. У цій частині варто коротко пояснити, чому вступник обрав для навчання саме інститут i як, на його думку, навчання в інституті сприятиме його професійному розвитку i зростанню. Зазначити мету вступу саме на обрану спеціальність.

Основна частина. Ця частина починається з другого абзацу мотиваційного листа та може складатися з двох-трьох абзаців. Ïï можна розпочати з характеристики професійних цілей вступника, описати, що саме його цікавить в обраній ним освітній програмі та професії, ким він себе бачить після завершення навчання тощо. Потрібно розкрити свої знання щодо майбутньої спеціальності.

У наступному абзаці вступнику потрібно описати:

• якщо є власні досягнення, що стосуються обраної професії, варто про це написати (успіхи у навчанні, участь у проєктах i майстер-класах, володіння іноземними мовами та інше);
    • здобуті знання та навички, які допоможуть при навчанні на обраній спеціальності;
    • хороші академічні результати з певних предметів, які пов’язані з освітньою програмою та ін.
    • викласти план реалізації цілей та те, як освітня програма інституту допоможе в його реалізації.

Важливою складовою мотиваційного листа може бути інформація про особисті навички, необхідні для здобуття окремих професій та подальшої успішної роботи за фахом (чи комунікабельна ви людина, чи знаходите спільну мову в колективі, чи є стимул навчатися та розпочинати власний проєкт. Варто наголосити на своїх цілях та планах на майбутнє).

Варто описати альтернативні варіанти вибору професії, чому зупинилися саме на цій.

Можливо навести приклади осіб, які рекомендували навчання в інституті.

Заключна частина має завершуватись підсумком у два-три речення, які підтверджують готовність вступника навчатися i вказують на його впевненість у правильному виборі освітньої програми

1. Обсяг мотиваційного листа — одна сторінка A4 для листа такого формату.
  2. Важливо перевірити граматику, орфографію i пунктуацію.

Порядок оцінювання мотиваційних листів.

Мотиваційні листи подаються вступниками до Приймальної комісії інституту  з 01.04 2020 року до 16.00 години 21.05.2021 року:

1. на офіційну електронну адресу  zhitomir.nursing@gmail.com. У темі листа вступник обов’язково прописує «Мотиваційний лист, вказує прізвище, ім’я, по батькові», в тексті листа зазначає спеціальність, освітню програму;
  2. особисто до Приймальної комісії (м. Житомир, вул.В.Бердичівська, 46/15 Приймальна комісія).

Оприлюднення результатів оцінювання мотиваційних листів на сайті інституту до 18.00 години 21.05. 2021 року.