Вишевицька об’єднана територіальна громада на Житомирщині стала учасницею молодіжного руху «Компостування у громадах – молодь діє!»
Вишевицька об’єднана територіальна громада на Житомирщині стала учасницею молодіжного руху «Компостування у громадах – молодь діє!» за підтримки проекту ПМГ ПРООН-ГЕФ у співпраці з науковцями та експертами Поліського національного університету.
В рамках ініціативи було встановлено три компостних контейнери з технологією вермикомпостування органічних відходів у КУ Вишевицької сільської ради «Вишевицький ліцей» (с. Вишевичі) та у двох домогосподарствах с. Веприн.
Учні Вишевицького ліцею та активні члени громади с. Веприн отримали новий досвід щодо компостування органічних відходів за допомогою вермибіоти (черв’яків) та й відразу почали наповнювати свої компостери органічними рештками. Адже спалювання сухої рослинності щорічно завдає шкоди навколишньому природному середовищі та здоров’ю людини. Така технологія вермикомпостування дозволить в трьохмісячний термін отримати цінне екологічне добриво – біогумус, що може бути використане для покращення родючості грунту, вирощування розсади, підживлення сільськогосподарських та ягідних культур, плодових дерев, кущів тощо.
Пані Наталія та пані Лідія, мешканки с. Веприн, зазначили, що їх мрією є вирощування та споживання екологічно-безпечної овочево-ягідної продукції, яка б не завдавала шкоди не лише довкіллю, але й здоров’ю людини, оскільки українська земля дуже родюча і не має страждати від необґрунтованої діяльності людини.
Тому, щоб мрія стала реальністю вони будуть використовувати, отриманий біогумус, шляхом вермикомпостування, для покращення родючості ґрунту, а своєю діяльністю демонструвати односельчанам прості та доступні екологічні прийоми культури землі.
Дуже приємно, що молодь та жінки Вишевицької громади є екологічно свідомими та готові спрямовувати свою діяльність на протидію змін клімату, вирішувати проблему спалювання сухостою на луках, полях, в домогосподарствах і тим самим зменшувати негативний вплив на здоров’я людини, раціонально використовувати органічні відходи, шляхом
впровадження методу вермикомпостування в спеціальних дерев’яних контейнерах з можливістю отримання біогумусу. До того ж кожен охочий зможе займатися таким процесом як «вермикультивуванням» або розведенням черв’яків, що дозволить збільшити площі компостування або отримати додатковий економічний дохід.
Будемо сподіватися, що рух «Компостування у громадах – молодь діє!» буде й надалі поширюватися в усіх куточках України з метою підтримки екологічно-дружніх ініціатив як на національному, так і на міжнародному рівнях