Вишевицька об'єднана територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район

Парламент ухвалив законопроект про розвиток інституту старост: кандидатури будуть обговорювати з мешканцями

Дата: 14.07.2021 16:42
Кількість переглядів: 306

Фото без опису

Верховна рада повторно розглянула та в цілому ухвалила законопроєкт №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост», врахувавши пропозиції президента.

Про це 14 липня повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій.

«Закон довгоочікуваний і надзвичайно важливий. Він спрямований на вдосконалення правового регулювання інституту старост та утворення старостинських округів. В умовах децентралізації староста має належним чином представляти інтереси всіх жителів, аби соціальні та побутові потреби мешканців усіх населених пунктів були задоволені, а проблеми місцевого рівня вирішувалися ефективно та прозоро. Адже староста є представником влади у селі чи селищі тергромади, до кого може звернутись кожен житель», – зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

 

 

Законопроєкт, зокрема, пропонує перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями. Староста може не входити до складу виконавчого комітету ради громади, але водночас матиме право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому або інших органах ради. Також за рішенням органу місцевого самоврядування за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора ЦНАП.

Окрім того, врегульовуються інші питання: порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Зазначається, що 3 червня 2021 року президент ветував попередній проєкт закону, адже той містив зміни до закону про Конституційний Суд України, які не стосуються питань старост.

Довідка Мінрегіону: Староста – це нова посада для місцевого самоврядування. Її було введено у 2015 році. Староста представляє інтереси села/селища в адміністративному центрі громади. Для цього він має робоче місце у межах старостинського округу та веде прийом громадян. Він інформує місцеву владу про проблеми свого села/селища та пропонує шляхи їх вирішення. Крім того, староста залучається до розроблення бюджету територіальної громади, програм розвитку. Вказує на те, скільки коштів має бути виділено в бюджеті на розвиток його села/селища. Бюджет приймає рада тергромади. Староста допомагає жителям у підготовці документів. Може виконувати окремі завдання адміністратора, пов’язані з наданням адміністративних послуг, отриманням заяв та документів, видачею результатів надання адміністративних послуг. Також староста виконує контролюючі функції – стежить за тим, як працюють комунальні підприємства та виконавчі органи ради у селі/селищі, може вносити пропозиції щодо покращення їх роботи, просить виконавчий комітет провести перевірки їх діяльності. Староста може звертатись до правоохоронних органів у разі, якщо у межах старостинського округу порушується громадський порядок. За свою роботу староста отримує заробітну плату і є підзвітним як перед жителями старостинського округу, так і перед радою і виконавчим комітетом ради.

Як повідомляв Житомир.info, жителі села Рея Бердичівського району 21 січня 2021 року перекрили трасу Житомир-Могилів-Подільський, бо незадоволені кандидаткою на посаду старости села

Житомир.info


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь