Віталій Бунечко: Щиро вдячні “Українській громаді в Нідерландах” за надану гуманітарну допомогу інтернатним закладам Житомирщини.

Дата: 23.07.2021 14:01

Сьогодні, 23 липня, на території митного посту «Житомир-центральний» відбулася передача Житомирській області гуманітарного вантажу від фонду “Українська громада в Нідерландах”.

Участь у заході взяли голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, заступник голови ОДА Віктор Градівський, голова фонду “Українська громада в Нідерландах” Ігор Кириченко та координатор фонду Ангеліна Кучерук, представники Посольства Королівства Нідерландів в Україні, керівники інтернатних закладів соціальної сфери в Житомирській області.

«Сьогодні держава в межах своїх можливостей всіляко підтримує інтернатні заклади, але велику частку допомоги ми отримуємо і від благодійників, за що ми їм щиро вдячні. Сьогодні Житомирська область отримала 13 тон гуманітарного вантажу від “Української громади в Нідерландах”, який розподілений між 14 інтернатними закладами області та надасть їм змогу проживати більш комфортно», — зазначив Віталій Бунечко під час заходу.

Гуманітарну допомогу отримали такі інтернатні заклади соціальної сфери в Житомирській області:

• Комунальна установа «Березівський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Новоборівський дитячий будинок-інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Новоборівський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Пугачівський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Радомишльський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Ходорківський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Тетерівський дитячий будинок-інтернат Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці» Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Хорошівський  психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Любарський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Комунальна установа «Довбиський психоневрологічний інтернат» Житомирської обласної ради;
  • Житомирський геріатричний пансіонат Житомирської обласної ради;
  • Романівський  психоневрологічний інтернат Житомирської обласної ради;
  • Бердичівський геріатричний пансіонат Житомирської обласної ради.

Віталій Бунечко також повідомив, що це перша подібна допомога від фонду “Українська громада в Нідерландах”, однак Житомирська область розраховує на подальшу співпрацю у цьому напрямку.

«Сьогодні ми домовилися з “Українською громадою в Нідерландах” про те, що такі поставки подібної допомоги будуть здійснюватися на регулярній основі, адже підопічні інтернатних установ потребують додаткового комфорту, який для них ніколи не буде зайвим», — додав голова Житомирської ОДА.

Довідково. Даний вантаж визнано гуманітарною допомогою наказом Мінсоцполітики України від 16.07.2021 № 407 відповідно до статей 4 і 5 Закону України „Про гуманітарну допомогу” з урахуванням протоколу засідання робочої групи з питань гуманітарної допомоги при Мінсоцполітики від 15.07.2021 № 31.

Отримувач гуманітарного вантажу — Благодійний фонд «Хлібний дім».

У склад вантажу входять меблі (кухонні, офісні, дитячі тощо), санітарне обладнання, сантехнічне обладнання, ліжка з матрацами та постільною білизною, садові інструменти, дитячі іграшки та візки, приладдя для в’язання та шиття, велосипеди та запасні частини до них, обладнання для людей з інвалідністю, електричне кухонне приладдя та техніка, одяг та взуття тощо.

Фонд “Українська громада в Нідерландах” створений у 2008 році. Основні напрямки діяльності громади – це консолідація українців у Королівстві Нідерландів, благодійна допомога Україні. Для цього громада співпрацює з різними Нідерландськими благодійними організаціями для реалізації різноманітних проєктів на території України, завдяки яким сприяє підвищенню іміджу України в Євросоюзі.

Джерело: https://oda.zht.gov.ua/news/vitalij-bunechko-shhyro-vdyachni-ukrayinskij-gromadi-v-niderlandah-za-nadanu-gumanitarnu-dopomogu-internatnym-zakladam-zhytomyrshhyny-foto/