80% вакцинованих вчителів дозволить розпочати навчальний рік у звичному режимі – Житомирська ОДА

Дата: 14.08.2021 16:51

Як повідомляє Департамент охорони здоров’я Житомирської ОДА, станом на 13 серпня у Житомирській області вакцинувалося вже 33 тисячі освітян, з них першу дозу отримало – 19682 особи, другу дозу – 13324.  У відсотковому еквіваленті це 43,6% від загальної кількості працівників закладів освіти області. Відповідно до нових вимог адаптивного карантину, аби успішно розпочати новий навчальний рік, у Житомирській області повинно бути імунізовано  майже 45 тисяч працівників освіти.

Зокрема, у районах Житомирської області щеплено таку кількість освітян:

Новоград – Волинський район — одну дозу отримали 55% освітян, дві дози 46,6 %;

Бердичівський район — одну дозу отримали 51,7% освітян, дві дози 32,9 %;

Коростенський район  — одну дозу отримали 42,3% освітян, дві дози 26,2%;

Житомирський район одну дозу отримали 44,1 % освітян, дві дози 27 %.

Педагогів, які виявили бажання отримати щеплення, вакцинують препаратом Pfizer. МОН і МОЗ розробили окремий алгоритм запису працівників освіти на вакцинацію проти COVID-19. З покроковою інструкцією можна ознайомитися за посиланням. Також щепитися можна і в одному з 5 центрів масової вакцинації населення, які працюють в Житомирській області сім днів на тиждень, а саме: в Житомирі, Бердичеві, Новограді-Волинському, Овручі та Коростені.

Крім того, у Житомирській області діє 118 пунктів щеплення та створено 36 мобільних бригад з імунізації.

Сьогодні Житомирська область має 4 вакцини: AstraZeneca, CoronaVac виробництва компанії Sinovac, Comirnaty від Pfizer та Moderna. Чотири види вакцини завезені до пунктів щеплень і центрів вакцинації, тому громадяни мають змогу обрати будь-яку з чотирьох вакцин.

Нагадаємо, що з 05 серпня 2021 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року №787, тому у “жовтому”, “помаранчевому” та у “червоному” рівнях епідемічної безпеки, навчальний заклад, який має менше 80% щепленого персоналу, буде працювати у дистанційному режимі.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, новий штам вірусу «Дельта» особливо швидко поширюється людей молодшого віку. Однак найбільше від нього страждають люди середнього та старшого віку. МОЗ звертає увагу громадян на те, що сьогодні найдієвішим методом боротьби з коронавірусною інфекцією є імунізація населення.

Джерело: https://oda.zht.gov.ua/news/80-vaktsynovanyh-vchyteliv-dozvolyt-rozpochaty-navchalnyj-rik-u-zvychnomu-rezhymi-zhytomyrska-oda/