29 серпня Україна вшановуватиме пам’ять захисників України. ВІДЕО

Дата: 28.08.2021 11:59

24 серпня 2019 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про затвердження Дня пам’яті захисників України. Він приурочений пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Саме 29 серпня 2014 року українська армія зазнала найбільших втрат на Донбасі під час виходу з оточення в Іловайську.

“Живі, поки пам’ятаємо!” – основний лейтмотив тематичного відеоролика, розробленого Міністерством інформаційної політики та культури України.

Нагадуємо, що напередодні Дня пам’яті захисників України, 28 серпня Житомирщина долучиться до Всеукраїнського забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України».

Так, з 16:00 до 18:00 пройде патріотично-спортивний легкоатлетичний забіг «ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ».

Пробіг стартуватиме від обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера. Учасники долатимуть кілометрову дистанцію.

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1gYPxVLmx-QCGKAKJHeLQVXwEu_bxpVcGl3d9lrd3bU4/edit

У День пам’яті захисників України приспустять Державний Прапор України на спорудах органів влади, державних підприємств, установ і організацій.

Також 29 серпня о 10:00 буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання на вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є жовтогарячий соняшник. Він є уособленням скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами. У цей час, як відомо, поспівають соняхи, однак збирати їх у серпні 2014 року було складно, адже в цих соняшниках, зокрема тривали бої й залишалися загиблі українські захисники.

Довідково. Всеукраїнський забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України» – це щорічна акція, яку у 2018 році започаткував батько загиблого Героя російсько-української війни, «кіборга» Олексія Дурмасенко.

Соціальний ролик до Дня пам'яті захисників України: "Сонях"