Нові вимоги до навчального процесу в закладах дошкільної освіти на період карантину

Дата: 28.08.2021 12:02

Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий перелік протиепідемічних заходів у дошкільних закладах освіти.

До старту навчального року засновникам закладів рекомендовано забезпечити заклади дошкільної освіти дезінфікуючими та миючими засобами, засобами індивідуального захисту.

Директори закладів мають обладнати у садочках місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовиниспонад 60% для ізопрілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів та збору використаних масок і рукавичок, а також створити умови для соціального дистанціювання та уникнення скупчень.

В протиепідемічних заходах зазначено, що основним заходом гігієни рук в умовах закладу є миття рук з милом. Використання антисептиків доцільне лише в тому випадку, коли відсутній доступ до проточної води з милом. Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або як заміна миття рук або антисептичної обробки не рекомендується.

Використання антисептиків повинно відбуватись виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.

Щоб створити умови для освітнього процесу, директорам закладів потрібно забезпечити:

температурний скринінг дітей, який буде проводитись безконтактним термометром при вході (початковий) у заклад;

вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів;

ранкове приймання дітей до закладу та передача після закінчення дня, повинне проводитись вихователем групи на території закладу, за межами його будівлі. За несприятливих погодних умов приймання та/або передачу дітей буде відбуватися в приймальних та/або роздягальних групових осередках закладу. Батьки або особи, які їх заміняють, перебуваючи в закладі або на його території, повинні використовувати засоби індивідуального захисту;

провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня за відсутності дітей;

дезінфекцію іграшок та обладнання у закладі;

умови для дотримання працівниками харчоблоку правил особистої гігієни.

Батькам слід звернути увагу, що на період карантину заборонено:

використання м’яких (м’яконабивних) іграшок;

перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;

проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно або на території закладу, за межами його будівлі);

проводити культурні, спортивні, розважальні, освітні, тощо заходи де залучаються творчо-розважальні колективи та інші особи, які не є співробітниками закладу.

Нагадаємо, що на засіданні Кабінету Міністрів України 11 серпня 2021 року прийнято рішення про продовження адаптивного карантину, а також продовження режиму надзвичайної ситуації до 1 жовтня 2021 року.

Джерело: https://oda.zht.gov.ua/news/novi-vymogy-do-navchalnogo-protsesu-v-zakladah-doshkilnoyi-osvity-na-period-karantynu/