ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО НА ЖИТОМИРЩИНІ: У 2022 РОЦІ В ОБЛАСТІ БУДЕ ВІДРЕМОНТОВАНО БІЛЬШЕ 70 КМ ДОРІГ МІСЦЕВОГО ЗНАЧЕННЯ

Дата: 02.02.2022 14:15

Протягом останніх двох років у Житомирській області успішно реалізується ініційована Президентом України Володимиром Зеленським програма «Велике будівництво», в рамках якої вже завершено низку проєктів із розбудови соціальної, культурної, спортивної сфер та дорожньої інфраструктури.

У 2022 році програму буде розширено такими об’єктами, як льодова арена, Urban-парк, аеропорт. Та, як і в попередні роки, також триватиме будівництво та ремонт шкіл, дитсадків, спортивних об’єктів та доріг.

Як у черговий раз наголосив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, серед пріоритетів «Великого будівництва» в регіоні – якісні дороги, що є запорукою розвитку економіки області.

Так, розпорядженнями голови ОДА від 21 січня поточного року № 21 та № 23 затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Згідно з переліком загалом планується ввести в експлуатацію більше 70 км доріг місцевого значення в усіх чотирьох районах Житомирської області. Серед автошляхів із найбільшою протяжністю реконструкції/ремонту, зокрема такі:

реконструкція автомобільної дороги загального користування місцевого значення С060202 Суємці – Рогачів, км 0+000 – км 11+335 (11,3 км дороги);

капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення О060102 Андрушівка – Червоне – Закутинці, км 24+543 – км 32+406 (7,8 км дороги);

капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С061506 під’їзд до ст. Пояски, км 0+000 – км 7+150 (7,2 км дороги);

капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С060235 Баранівка – Деревищина ч/з Кашперівка, км 7+800 – км 13+900 (6,1 км дороги);

капітальний ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення С061101 Забране – Візня через Буки, Ворсівку, км 0+500 – км 6+500 (6 км дороги).

Крім того, у 2022 році буде проведено:

реконструкцію шляхопроводу над залізничною колією по вул. Житомирській у м. Бердичеві;

реконструкцію мосту через річку Лісна в селі Барашівка Житомирського району;

капітальний ремонт мосту на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С060804 Коростишів – Київ – ЧОП через Козіївку, Городське, Новогородецьке, км 7+287;

капітальний ремонт мосту через річку Ірша у м. Малині на автомобільній дорозі О061219 Народичі – Малин через Базар, км 67+015;

капітальний ремонт мосту через залізницю на 33 км дільниці Коростень – Житомир на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення О062141 Нова Борова – Йосипівка, км 0+386;

капітальний ремонт мосту через річку Уборть по вул. Свято-Воздвиженська в м. Олевську.

Роботи проводитимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Обсяг фінансування за рахунок коштів дорожнього фонду становить 1 599 886,5 тис. грн.

Нагадаємо, що на дорозі Н-03 проводяться роботи із влаштування освітлення.

Також завдяки програмі Президента «Велике будівництво» близько тисячі дітей області навчатимуться у сучасних освітніх закладах.