ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ COVID-19: СТАНОМ НА 22 ЛЮТОГО БУСТЕРНУ ДОЗУ ОТРИМАЛО БІЛЬШЕ 18 700 ЖИТЕЛІВ ЖИТОМИРЩИНИ

Дата: 22.02.2022 11:10

В Україні триває введення бустерної дози вакцини від коронавірусу для усіх охочих дорослих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше.

Станом на 22 лютого в Житомирській області бустерну дозу вакцини проти COVID-19 отримали 18 736 жителів, у тому числі 409 – за минулу добу 21 лютого:

вакциною ASTRAZENECA — 211, у тому числі 24 – за минулу добу 21 лютого;

вакциною COMIRNATY – 17 465, у тому числі 351 – за минулу добу 21 лютого;

вакциною CORONAVAC — 280, у тому числі 3 – за минулу добу 21 лютого;

вакциною MODERNA  780, у тому числі 31 – за минулу добу 21 лютого.

МОЗ рекомендує вводити бустерну дозу від 6 до 9 місяців із дати другого щеплення від COVID-19.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам, тобто Moderna або Comirnaty від Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустер можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами, зокрема:

якщо перші дві дози Moderna або Pfizer, то бустер – Moderna або Pfizer;

якщо перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio), то бустер – Moderna або Pfizer;

якщо перші дві дози CoronaVac, то бустер – Pfizer;

якщо перші дві дози за змішаною схемою, тоді бустер – Moderna або Pfizer.

Як повідомляє МОЗ України, після введення бустерної дози можна буде отримати новий ковід-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати третього щеплення.

Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат про попередню повну вакцинацію.

Нагадаємо, що станом на 22 лютого в Житомирській області проти COVID-19 щеплено 937 796 осіб.

Довідково. Різниця між додатковою та бустерною дозою:

додаткова доза вводиться людям, у яких міг не виробитися достатній рівень імунітету через важкі захворювання, такі як, наприклад, рак крові, через ВІЛ-інфекцію, пережиту трансплантацію органів, хімієтерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тою ж самою вакциною, якою робили попередню вакцинацію. Дія сертифікату не подовжується;

бустерна доза вводиться для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер – мРНК-вакцини – потрібно вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію буде продовжено.