ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЬСТВО
ЩО ЦЕ ТАКЕ: форма насильства, яка характеризується постійним психологічним тиском. Може призводити до психологічної травми, у тому числі депресії, тривожного й посттравматичного стресового розладу. У деяких, особливо тяжких випадках — до самогубства.
ЯК ВИЗНАЧИТИ: щодо вас застосовують грубість, погрози, образи словами чи діями, які викликають негативну емоційну реакцію. Вас залякують, контролюють кожен ваш крок, примушують відчувати себе слабкою, «неповноцінною», «ні на що не здатною».
Це найбільш помітні прояви психологічного насильства. Але є й інші, менш очевидні — вашу думку та потреби постійно ігнорують, досягнення знецінюють, адекватність ставлять під сумнів, нав’язуючи власне бачення подій
ЧОМУ ВАЖЛИВО ГОВОРИТИ: : наслідки ментальних знущань можуть бути не менш глибокими та серйозними, ніж сліди від побоїв, хоч їх і не помітно на тілі. Зовнішня «невидимість» робить цю форму насильства особливо небезпечною. Приховане та не припинене завчасно, воно може тривати роками, завдаючи вам непоправної шкоди.
ЩО РОБИТИ: довіряти своїм почуттям. Вони допоможуть зрозуміти, що те, що відбувається з вами — дійсно насильство, якщо ви відчуваєте себе погано поруч із людиною, яка його чинить.
🔘 Не приховувати проблему від рідних та близьких, заручитися їхньою підтримкою.
🔘 Звернутися по допомогу до професійного психолога чи до мобільних бригад психологічної допомоги (0-800-500-335).
І найголовніше — не залишатися поряд із насильником/цею.