СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО

Дата: 18.12.2023 12:28

ЩО ЦЕ ТАКЕ: будь-який сексуальний акт, спроба його вчинення або інші дії, спрямовані щодо сексуальності людини з використанням примусу. Може бути здійснене в будь-якому місці будь-якою особою, незалежно від її взаємовідносин з жертвою.

Містить у собі зґвалтування (насильницьке або інше примусове проникнення всередину вульви чи ануса з використанням пеніса чи інших частин тіла або предметів).

ЯК ВИЗНАЧИТИ: : все, що стосується сексуального контакту з вами без вашої на те згоди — сексуальне насильство. Примус до небажаного сексу може бути не лише з застосуванням фізичної сили, але й шляхом зловживання владою, шантажу чи з використанням вашого безпорадного стану (ви втратили свідомість, або перебуваєте у стані алкогольного сп’яніння і не можете відмовити).

ЧОМУ ВАЖЛИВО ГОВОРИТИ: : багато жінок, які зазнали сексуального насильства, відчувають не лише страх, але й провину, сором і почуття відрази до себе. Вони нікому не розповідають про те, що з ними відбулося, намагаючись впоратися з ситуацією самостійно, якомога швидше забути про все та повернутися до звичайного життя. Проте, зробити це самотужки вкрай складно. А просто «забути» взагалі не вийде. Особливо знаючи, що особа, яка вчинила насильство, на свободі й в будь-яку мить може повторити свої дії чи завдати шкоди іншим.

Важливо розуміти — ви не «заслуговуєте» на те, що з вами скоїли. Незалежно від того, в якому стані та де ви були, що робили там і у що були одягнені. Відповідальність за сексуальне насильство завжди лежить на ґвалтівникові/ці, а не на жертві.

ЩО РОБИТИ: якщо насильницькі дії щодо вас відбулися щойно, насамперед треба знайти місце, де ви будете почувати себе в безпеці.

🔘 Звернутися у поліцію та до лікарні (або у відділення швидкої допомоги), де вас оглянуть, задокументують всі пошкодження і зможуть запобігти небажаним наслідкам сексуального акту. Ефективність лікарської та поліцейської допомоги набагато вища, якщо звернутися відразу (бажано протягом першої доби).

🔘 Не варто залишатися наодинці з тим, що сталося. Підтримка близьких та професійних психологів в таких випадках вкрай необхідні. Звернутися за нею можна до мобільних бригад психологічної допомоги (0–800–500–335).

Пам’ятайте, наскільки б близькою не була вам особа, що вчинила сексуальне насильство над вами, вона скоїла злочин і заслуговує на покарання. Навіть якщо це знайомий/а, родич/ка чи навіть кохана людина.