СЕКСУАЛЬНІ ДОМАГАННЯ
ЩО ЦЕ ТАКЕ: залякування, знущання або примус сексуального характеру, обіцянки винагороди в обмін на сексуальні послуги та інші небажані усні або фізичні переслідування сексуального характеру (обійми, дотики, напад із метою зґвалтування).
ЯК ВИЗНАЧИТИ: будь-який прояв сексуальної поведінки щодо вас, якого ви не бажаєте, вважається сексуальними домаганнями.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ГОВОРИТИ: сексуальні домагання можуть виникнути будь-де: на робочому місці, у навчальному закладі чи армії, транспорті, просто на вулиці. Дуже часто жінки не розповідають про них лише тому, що соромляться, вважають себе винними в ситуації, що виникла, або ж впевнені, що до цього ніхто не поставиться серйозно. Таким чином більшість випадків сексуальних домагань просто замовчуються, начебто їх не існує зовсім.
ЩО РОБИТИ: насамперед — не мовчати. Чітко та ясно дати зрозуміти, що вам неприємна така поведінка і ви не будете її терпіти. Заручитися підтримкою колег (якщо дії відбуваються на роботі), друзів, свідків.
🔘 Якщо домагання відбуваються систематично й на ваше прохання припинити особа ніяк не реагує — звернутися в поліцію, написати заяву про вчинення щодо вас неправомірних дій, чітко описавши все, що відбулося. При наявності відео- чи аудіозапису, що підтверджують домагання — надати їх.
🔘 У разі потреби — звернутися за допомогою психолога/ні чи мобільних бригад психологічної допомоги (0–800–500–335).