Вишевицька об'єднана територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район

ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО

Дата: 18.12.2023 12:42
Кількість переглядів: 148

ЩО ЦЕ ТАКЕ:  порушення фізичної недоторканності іншої людини з метою приниження і заподіяння їй болю та страждань. Може призвести до фізичних травм, в деяких випадках створює загрозу життю.

ЯК ВИЗНАЧИТИ: фізичним насильством вважається смикання за волосся, удари, побиття, удушення, дряпання, отруєння, підпали й заподіяння фізичних страждань іншими засобами, а також поштовхи, стусани, кидання предметів в людину.

Обмеження пересування, фізичне обмеження волі з використанням зброї або без неї, примус вживати шкідливі речовини (алкоголь, наркотики тощо) - також фізичне насильство.

Це ж стосується і свідомої відмови у наданні вам медичної допомоги.

Навіть одиничний випадок побоїв є фізичним насильством.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ГОВОРИТИ: жінки найчастіше стають жертвами фізичного насильства вдома, де ніхто не може їх захистити. Більшість з них замовчують інциденти, бо бояться подальшої розправи або піддаються тиску і маніпуляціям з боку членів родини чи релігійних інститутів.

Проте, якщо мовчати - насильник/ця ніколи не зупиниться. Фізичне насильство завдає шкоди не лише фізичному, а й психічному здоров'ю, і часто супроводжується сексуальним та економічним насильством.

ЩО РОБИТИ: відразу після інциденту необхідно звернутися в травмпункт, зафіксувати отримані травми (якщо вони є) і звернутися в поліцію. У жодному разі не залишатися наодинці з кривдником/цею, заручитися підтримкою рідних та близьких людей. 

🔘 У разі отримання погроз - заблокувати номер телефону насильника/ці, якщо він/вона має ключі від вашої квартири - змінити замки. Не приймати дзвінків з незнайомих номерів. Якщо він/вона погрожує нашкодити вам чи вашій сім'ї - обов'язково повідомити про це у поліцію.

🔘 Якщо існує необхідність зустрічі з насильником/цею - обирати для цього публічне місце

🔘 Звернутися в організацію з протидії насильства в сім'ї (Ла Страда - 116 123) та по психологічну допомогу до мобільних бригад психологічної допомоги (0-800-500-335).

🔘 Можна також звернутися в Центр соціальних служб для сім'ї та молоді (в регіоні свого проживання) або Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги (0 800 213 100).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь