РЕПРОДУКТИВНЕ НАСИЛЬСТВО

Дата: 18.12.2023 12:48

ЩО ЦЕ ТАКЕ: форма домашнього та/або сексуального насильства, яка направлена на обмеження репродуктивних прав та свобод жінки.

ЯК ВИЗНАЧИТИ: вас примушують зберегти небажану для вас вагітність, чинять психологічний тиск, вселяють відчуття провини за її переривання.

Умисно псують засоби контрацепції, якими ви користуєтесь, або взагалі відмовляються від їх використання під час статевих актів з вами.

Вас примушують перервати вагітність тоді, коли ви цього робити не хочете.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ГОВОРИТИ: жінок, які зазнали та зазнають репродуктивного насильства, змушують мовчати не тільки кривдники, а й суспільство. Про репродуктивний примус щодо жінок почали говорити лише кілька років тому, ця тема вважалась і досі багатьма вважається «особистою», тією, яку «не виносять з хати» та не озвучують.

Але про це потрібно говорити. Репродуктивне насильство – одна з форм домашнього насильства і насамперед питання про порушення прав людини. Жінка має право сама розпоряджатися своїм тілом та приймати рішення - народжувати їй чи ні. Змушувати, втручатись або впливати на реалізацію її репродуктивних прав - насильство, з яким потрібно боротися.

ЩО РОБИТИ: озвучити особі, що чинить насилля, своє бажання чи небажання вагітніти і народжувати. Пояснити, що ви маєте право самі приймати рішення щодо свого тіла і будь-який тиск на вас з цього приводу є насильством.

🔘 Звернутися в організацію з протидії насильства в сім'ї (Ла Страда - 116 123).

🔘 За психологічною допомогою звернутися до психолога/ні чи мобільних бригад психологічної допомоги (0-800-500-335).

🔘 У разі, якщо вас змушують до незахищеного статевого акту силою - звернутися у лікарню та у поліцію.