Вишевицька об'єднана територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район

БУЛІНГ

Дата: 18.12.2023 12:57
Кількість переглядів: 185

ЩО ЦЕ ТАКЕ: свідома агресивна поведінка однієї дитини (групи підлітків/вчителів) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним та/або психологічним тиском.

Причиною агресії, як правило, стає «інакшість» дитини, яку булять, а саме: зовнішність, національність, відмінність від більшості в соціальній поведінці, успіхи/невдачі в навчанні, сексуальна орієнтація, матеріальне становище тощо.

До гендерно обумовлених причин булінгу відносять цькування дівчат за ранній/пізній фізичний розвиток, міцну чи занадто худорляву статуру. Хлопці також можуть зазнавати насилля з боку однолітків за те, що виглядають (на думку агресорів) надто «по-дівочому», що засуджується суспільством та вважається «принизливим».

ЯК ВИЗНАЧИТИ: частіше за все булінг супроводжується реальним фізичним або психологічним насильством: жертву можуть висміювати, залякувати, бити, штовхати, поширювати плітки щодо неї, оприлюднювати її особисту інформацію, вилучати з кола спілкування, ігнорувати тощо.

ЧОМУ ВАЖЛИВО ГОВОРИТИ: навіть одиничний випадок булінгу залишає глибокий емоційний слід у психіці дітей та підлітків. Особливість цього типу насильства в тому, що воно негативно впливає на всіх учасників (жертв, агресорів та спостерігачів) і має деструктивні наслідки в їх майбутньому житті. Жертви булінгу (особливо дівчата) перестають відчувати себе в безпеці, втрачають повагу до себе та інтерес до навчання.

Булінг провокує тривожні й депресивні розлади, пригнічує імунітет, може призводити до розладів харчової поведінки (анорексія, булімія) і виникнення суїцидальних думок.

ЩО РОБИТИ: дати відчути дитині, що ви поруч, готові підтримати та допомогти, вислухати й захистити.

🔘 Звернутися до адміністрації навчального закладу та спробувати врегулювати з ними цю ситуацію. Наступний крок — звернення до шкільних офіцерів поліції, що закріплені за цим закладом.

🔘 Якщо дитині потрібна психологічна допомога - обов'язково звернутися до професійного психолога/ні.

🔘 Також ви можете зателефонувати на одну з гарячих ліній: - гаряча лінія постійної інформаційної кампанії #СтопБуллінг для дітей та їх батьків (0800213103); - національна дитяча гаряча лінія при Міжнародному жіночому правозахисному центрі Ла Страда-Україна (0800500225 - зі стаціонарного телефону та 116 111 - з мобільного); - гаряча лінія Міністерства освіти України, середня та дошкільна освіта (044–481–47–69)

19 січня 2019 р., в Україні набув чинності Закон № 2657–VIII про протидію булінгу (цькуванню). Відповідно до нього передбачені штрафи для агресорів або їх батьків/опікунів, а також для керівників освітніх закладів, якщо вони не повідомляють до Нацполіції про факти булінгу.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь