Сімейний лікар може допомогти з ментальним здоров'ям, бо воно разом із фізичним – єдине ціле

Дата: 11.01.2024 11:48

Вплив ментального здоров'я за фізичне не варто недооцінювати. Особливо він посилився під час війни, коли суттєво зросли навантаження на психіку кожного з нас.

Навчання за програмою ВООЗ mhGAP, яке проходять фахівці первинної ланки медичної допомоги, зокрема й сімейні лікарі, дозволяє їм виявляти у пацієнтів проблеми з ментальним здоров'ям, які також можуть мати вплив на здоров'я фізичне.

Сімейний лікар жодним чином не замінить психолога, психотерапевта або психіатра, але він зможе надати допомогу пацієнту і у разі потреби – перенаправити до вузького фахівця.

Інтеграція послуги з ментального здоров'я на «первинку» – це комплексне державне рішення, яке вперше реалізується в Україні, у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Навчання для лікарів і послуга для пацієнтів безкоштовні.