ВІТАМІНИ НАВКОЛО НАС: ВСЕ ПРО ГАРБУЗОВЕ НАСІННЯ

Дата: 09.02.2024 12:03

Фото без опису

Насіння гарбуза надзвичайно корисне для здоров’я. У ньому міститься практично вся таблиця Менделєєва: цинк і кальцій, калій і селен, магній і натрій, залізо і марганець, фосфор. Крім того, до складу насіння входять вітаміни групи В, А, Е, С, К, Д, різні кислоти.

Яке насіння гарбуза кориснішесире чи смажене

При високотемпературній обробці в насінні гарбуза руйнується левова частка корисних речовин, які до того ж стають шкідливими для організму. Так, при температурі, що перевищує позначку в 90 ° C, з насіння випаровуються ефірні олії, запускається окисний процес, що супроводжується утворенням вільних радикалівтоксичних речовин, які отруюють наш організм. Тож корисне для організму виключно сире очищене насіння гарбуза.

Скільки гарбузового насіння корисно з’їдати в день?

Відповідь на це питання неоднозначна. Якщо Ви не маєте проблем із зайвою вагою і не схильні до повноти, сміливо можете з’їдати до 100 г сирого насіння гарбуза в день. Якщо Ви стежите за фігурою, дієтологи рекомендують обмежити вживання даного продукту до 30 – 60 г на добу.

Чи допомагає насіння гарбуза схуднути

Насіння гарбузадуже калорійний продукт, в 100 г якого міститься: білків ≈ 25 г; жирів ≈ 46 г;5 вуглеводів ≈ 5 г; калорій ≈ 560 ккал.

З огляду на калорійність гарбузового насіння, дієтологи рекомендують при його вживанні дотримуватися норми в 20 – 30 г, особливо якщо Ви схильні до набору зайвої ваги або активно з нею боретеся. Якщо менше склянки гарбузового насіння за один прийом ви не їсте, то “відпрацьовуватизайві калорії доведеться в спортзалі.

У той же час не можна не відзначити і користь гарбузового насіння для схуднення. Насіння гарбуза містить велику кількість клітковини, що очищує кишечник, нормалізує стілець і прискорює метаболізмщо, в свою чергу сприяє більш інтенсивному жироспалюванню.

Якщо Ваша мета – схуднути, але при цьому зберегти м’язову масу - допоможе гарбузове насіння, багате рослинним білком.

Не можете побороти тягу до солодкого і звести до мінімуму кількість перекусів? І знову