До Дня пам’яті і примирення у Вишевицькій ОТГ пройшли заходи, присвячені пам’ятній даті
День пам'яті і примирення Генеральна Асамблея ООН у 2004 році запропонувала відзначати один із днів, які традиційно у всьому світі вважаються днями перемоги над нацизмом.
У роки незалежності в України виникло, що називається, багато питань до Дня перемоги. І в зв'язку з непростою історією російсько-українських відносин в ХХ столітті, і тому, що в Росії 9 травня перетворили в фальшивку, інструмент пропаганди, з жахливими гаслами типу "Чи можемо повторити".
Тому логічно, що Україна постаралася дистанціюватися це свято в його "радянському" вигляді. Президент України Петро Порошенко підписав в 2015 році указ про нове свято - День пам'яті і примирення, мета якого "гідно вшанувати подвиг українського народу, його значному внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, і висловити повагу всім борцям проти нацизму".
Окрім того, символом пам'яті жертв війни, як і в більшості країн світу, став червоний мак.
Трохи історії: Вперше як символ пам'яті колір маку фігурував у вірші канадського військового лікаря Джона Маккрея "На полях Фландрії" (1915), яке починається словами: "На полях Фландрії між хрестами / Качає вітер мак рядами". Через кілька років мак став символом пам'яті про американських солдатів, які загинули під час Першої світової війни; Зараз використовується в багатьох європейських країнах і США як символ пам'яті про загиблих у Другій світовій.