Народний фольклорно-етнографічний колектив «Вишевичанка» став учасником Міжнародного свята літератури і мистецтва «Лесині Джерела».

Дата: 03.06.2017 22:54

Наприкінці липня Новоград-Волинський відзначав Міжнародне свято літератури та мистецтв „Лесині джерела“. Свято зібрало близько 500 артистів-аматорів та професійних виконавці з 14 областей України, включаючи Житомирщину.

Довідка 1987 року, на честь 730-річчя від першої літописної згадки про Новоград-Волинський, на його центральній площі урочисто відкрили пам’ятник Лесі Українці і провели літературні читання та народні гуляння. Це послугувало поштовхом до організації свята літератури і мистецтва «Лесині джерела». 1990 році свято набуло статусу Всеукраїнського, а з 1994 до цього часу – Міжнародного свята літератури і мистецтва. Свято із початку мало у своїй структурі два напрямки: літературно-мистецький та фольклорно-етнографічний. Розвиток першого забезпечувало проведення літературно-наукових конференцій, літературних зустрічей у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, театральних вистав та літературно-мистецьких заходів. Другий напрямок розвивався за рахунок запрошення на свято творчих аматорських колективів та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з усіх регіонів України, згодом – ближнього та далекого зарубіжжя. Загалом, за роки існування свята його учасниками було близько 600 творчих аматорських колективів та більше 1000 майстрів.

Посилання на джерело: https://zt.20minut.ua/Kult-podii/lesini-dzherela---mizhnarodniy-festival-z-vsesvitnim-im039yam-foto-10181150.html